O grze

Akcja gry umiejscowiona jest na planecie zwaną przez jej mieszkańców – Asgun. Jest rok 40 kalendarza zwanego Naszą Erą. W tle gry widzimy konflikt pomiędzony Zakonem Burguna i Estasa. Estas to bóstwo i brat Burguna. Stworzył wraz z nim świat. Ludzie, czyli istoty powołane przez Burguna, zaczęły walkę z niektórymi ze zwierząt, przez co Estas, który według legend je stworzył, w odbiorze ludzi stał się bogiem zła i ciemności.

Gra opowiada o losach Astona i jego przyjaciół, którzy odgrywają ważną rolę w historii obu zakonów.
Gracz odwiedzi pięć miasteczek w Asgun – Trenis, Senos, Mesmer, Gednir i Dakos. Zwiedzi również wschodnią wyspę, na której w tamtych czasach mieszkali Orkowie.

Kim jest naprawdę Aston i jego rodzice? Jaką odegrają rolę w świecie Asgun?Dodatkowy content - tylko dla osób, które przeszły już grę. SPOILERY:

1) Śnieżne Asgun - jak i dlaczego?
2) QUIZ - Jaką postacią jesteś Ty?

Ciekawostki:
- Gra oryginalnie miała nazywać się Poszukiwacz Przygód.
- Osada orków na wschodniej wyspie jest wzorowana na wiosce Vault z gry Golden Sun.
- Świątynia na wschodniej wyspie jest wzorowana na zamku Magusa z gry Chrono Trigger.
- Wystąpienie poety w mieście Gednir nawiązuje do dialogu Saturosa na szczycie Venus Lighthouse z gry Golden Sun.
- Gra otrzymała 1 miejsce w imprezie Golden Forki w roku 2011 ( kategoria RPG Maker VX )
- Zin GoniecRM wystawił grze ocen ę 5-/6.
-Serwis jrkrpg wystawił grze ocenę 3/5.
-Serwis tsukuru archive wystawił grze ocenę 70/100
- Nie mogę oczywiście zapomnieć o recenzji drogiej Kleo. Wystawiła ona ocenę 8/10 na serwisie rpgmaker.pl
- Gra została wydana 11 czerwca 2011 roku.
- http://www.youtube.com/playlist?list=PL7F10518FFC821E63 pod tym adresem można obejrzeć pełne przejście gry wraz z komentarzem.

Bohaterowie:

Aston:


Ma osiemnaście lat i przez większość życia wychowywał się ze swoim dziadkiem Lyrpusem. Zanim został do niego wysłany, mieszkał ze swoją matką w mieście Mesmer. Jego ojciec odszedł od rodziny, gdy młody Aston się narodził. Teraz, na początku naszej opowieści, dorosły już młodzieniec otrzymuje list od swojej matki, która prosi go o spotkanie w małej miejscowości o nazwie Senos.

Elien:
Elien to osoba obdarzona magicznym potencjałem, chociaż nigdy nie została zwerbowana do zakonu Burguna. Mieszka wraz z ojcem w miasteczku Senos, gdzie spotyka Astona i wyrusza wraz z nim na wyprawę.

Slater:
Slater od młodych lat chciał zostać członkiem elitarnej gildii najemników. Zanim jeszcze jego wiek mu na to pozwolił, postanowił dołączyć do doświadczonego już członka tego ugrupowania w roli pomocnika. Niestety, kiedy okazało się, że wraz z czasem wyprzedza swojego mistrza – ten uknuł intrygę, która spowodowała, że młody Slater wylądował w więzieniu. Dorosły już mężczyzna, kiedy wyszedł na wolność – postanowił zostać wolnym strzelcem. Postać pojawia się również w grze Asgun.

Erebos:
 Erebos to jeden z najlepszych żołnierzy w służbie u króla Asgun. Ma pod sobą wszystkich wojowników miasta Gednir, którzy tworzą grupę uderzeniową. Spotyka Astona podczas jego wyprawy i postanawia mu pomóc. Postać pojawia się także w grze Asgun.

Mertos:
Mertos to doświadczony członek gildii najemników. Eskortuje on młodego Astona do jego dziadka, a spotyka go ponownie podczas jego wyprawy w dorosłym już życiu. Mieszka w Mesmer, gdzie dostał zlecenie zajęcia się nawiedzoną kopalnią.

Greg:
Greg to stary, wybuchowy i doświadczony żeglarz. Aston wynajął go, aby ten pomógł mu w jego wyprawie, ale wkrótce sam Greg postanawia pomóc bezinteresownie Astonowi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz